Chcesz adoptować psa lub kota?

Istotne jest, aby była to decyzja świadoma i przemyślana. Zwierzę daje nam wiele radości, może być naszym przyjacielem, ale jest to także duży obowiązek. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z tego, że nowy członek rodziny będzie z nami wiele lat, czasem czeka nas ciężka praca wymagająca cierpliwości i chęci. Zależy nam na tym, aby każdy z naszych podopiecznych trafił do kochającego domu, ponieważ wiele z nich doświadczyło głodu, przemocy, strachu, zimna. Zasługują na najlepsze domy. Za pomocą procedury adopcyjnej staramy się dobrać jak najlepiej dom do danego zwierzaka zwracając uwagę na indywidualne cechy i potrzeby każdego z podopiecznych. Jak wygląda procedura adopcyjna?

Krok 1.

Rozmowa telefoniczna, w której możesz dowiedzieć się więcej o psie/kocie, którego adopcją jesteś zainteresowany. Z naszej strony również poruszamy ważne kwestie związane z opieką nad zwierzakiem.

Krok 2.

Wypełnienie ankiety przedadopcyjnej oraz odesłanie jej na adres mailowy: alspomocdlazwierzat@gmail.com

ANKIETA DO POBRANIA / KOT – Word Doc.

ANKIETA DO POBRANIA / KOT – PDF

ANKIETA DO POBRANIA / PIES – Word Doc.

ANKIETA DO POBRANIA / PIES – PDF

Krok 3.

Jeśli poprzednie etapy przebiegły pomyślnie, umawiamy się na spotkanie przedadopcyjne w potencjalnym miejscu zamieszkania zwierzęcia. Wizyta ta ma na celu poznanie przyszłych opiekunów psa/kota. Na tym etapie odpowiemy na wszelkie pytania. Jeśli wynik spotkania jest pozytywny dla obu stron, przechodzimy do ostatniego kroku.

Krok 4.

Ostatnim etapem jest adopcja. Nasi wolontariusze przywożą psa/kota do nowego domu. Podpisujemy wtedy umowę adopcyjną.

Jeśli jesteś zdecydowany na adopcję lub masz jakieś pytania skontaktuj się z nami:

tel. 661 212 603, 606 662 257 lub 698 691 163 mail. alspomocdlazwierzat@gmail.com